KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 10676314
nr 1067 6314
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Pastell, Kurt Björkegren (f. 1929), Träd, signerad. 1951, 43x31
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
måndag 7 november 2016
kl 18:58:55
Kurt Björkegren
Läs mer om Kurt Björkegren